Viktig melding

Kong Harald V 1937 – 2026

Vi har mottatt budskapet om Hans Majestet Kong Haralds bortgang. Våre tanker går til den kongelige familie. Kongens bortgang berører oss alle. Sel kommune er i sorg.

Ønsker du å signere kondolanseprotokoll i forbindelse med kong Harald Vs bortgang, vil det bli mulig å gjøre dette på servicesenteret i Sel rådhus. ​Kondolanseprotokollen er nå åpnet for signering, og vil kunne signeres i servicetorget sine åpningstider: Mandag, tirsdag, torsdag og fredag kl. 09:00 - 14.00 (stengt mellom kl. 11.00-11.45). Protokollen vil ligge ute til gravferden har funnet sted.

De som ønsker å legge ned en blomsterhilsen kan gjøre dette ved flaggstanga utenfor rådhuset.

Taksering av tiurleik og bever – vi ber om innspel!

Kommunen ønskjer no innspel frå publikum i samband med kartlegging av både tiurleiker og bever føre den komande sesongen.

Tiurleik

Vi ber om tips om både kjende og mogleg nye tiurleiker i kommunen. Nokre leiker er registrerte frå før og skal retakserast, medan andre kan vere kjende av enkeltpersonar utan at dei er dokumenterte.

For å finne ut om ein leik er aktiv må området oppsøkjast no utover våren.

Kunnskap om aktive tiurleiker er viktig i planlegginga av mellom anna skogsdrift. Registrerte og aktive leiker blir tekne omsyn til ved eventuell hogst.

Bever

Kommunen skal òg taksere beverbestanden i Sel og Vågå kommunar denne sesongen, og ønskjer difor innspel på kjende område eller koloniar av bever.

Målet er å få betre oversikt over beveren sitt utbreiingsmønster og utarbeide kommunale mål og retningsliner for beverforvaltning – inkludert å kunne leggje til rette for eventuell beverjakt.

Kontakt

Torje Bjørke
Landbrukssjef Sel og Vågå
Mobil 416 74 644