Viktig melding

Kong Harald V 1937 – 2026

Vi har mottatt budskapet om Hans Majestet Kong Haralds bortgang. Våre tanker går til den kongelige familie. Kongens bortgang berører oss alle. Sel kommune er i sorg.

Ønsker du å signere kondolanseprotokoll i forbindelse med kong Harald Vs bortgang, vil det bli mulig å gjøre dette på servicesenteret i Sel rådhus. ​Kondolanseprotokollen er nå åpnet for signering, og vil kunne signeres i servicetorget sine åpningstider: Mandag, tirsdag, torsdag og fredag kl. 09:00 - 14.00 (stengt mellom kl. 11.00-11.45). Protokollen vil ligge ute til gravferden har funnet sted.

De som ønsker å legge ned en blomsterhilsen kan gjøre dette ved flaggstanga utenfor rådhuset.

Knut Olstad, Peer Gynt hytta mottar kulturprisen lørdag 7. september

Tid og sted: Smuksjøseter fjellstue, lørdag den 7. september kl. 13.

Utdeling ved ordfører Eldri Siem

Musikk ved Tri lonkjige kare

Servering av kaffe og rundstykker/kake 

Hjertelig velkommen!

Driftsutvalgets begrunnelse for tildeling av Sel kommunes kulturpris til Knut Olstad, Peer Gynt hytta:

"Sidan Knut Olstad overtok i Peer Gynt har han dei siste 30 åra lagt ned ein stor innsats og gjennomført eit omfattande kulturarbeid med tanke på å ivareta og halde levande ein viktig del av vår fjellhistorie.

Restaurerings -og vedlikehaldsarbeidet har vore mogleg gjennom ein enorm arbeidsinnsats og bruk av eigne middel. Dette arbeidet har vore gjennomført samtidig med drift av hytta. Peer Gynt-hytta er ei perle i Rondane nasjonalpark. For både turistar og bygdafolket er ho eit viktig turmål og ein attraksjon i kommunen. Og saman med dei andre flotte bygningane går hytta fint inn i landskapet.  

For sitt store engasjement og omfattande arbeid i Peer Gynt er Knut Olstad ein verdig mottakar av Sel kommunes kulturpris for 2023."

Vidar Heitkøtter