Vålåsjøen - sel kommune
Nasjonalpark Kommune
Svart på hvitt - normalt Gult på svart - invertert Svart på gult
A A A
Legging av skifer på det nye kulturhuset

Arbeidet fortsetter på kulturhuset

10.08.10
Arbeidet på det nye kulturhuset er godt i gang igjen etter ferien, og i uke 32 er det satt igang både skiferlegging og sceneteknisk arbeid.
Montering av skiferfasaden på det nye Otta kulturhus er i gang

Montering av skiferfasaden er i gang

24.06.10
Montering av skiferfasaden på det nye Otta kulturhus er nå i gang.

Belysningsanlegget skal brennes inn

15.06.10
For å sikre lang levetid på belysningen i den ny-rehabiliterte videregående skolen på Otta vil belysningsanlegget stå på kontinuerlig i 100 timer.
Ole Jonny Bekkemellem, her som ordfører, deler ut pengegave til ordfører Dag Erik Pryhn

400 000,- fra revygjengen

12.05.10
Mandag 10. mai fikk Ordfører Dag Erik Pryhn en sjekk på kroner 400 000,- til det nye kulturhuset på Otta. Pengegaven kom fra revygjengen som har laget fem forestillinger av "Under svor'n" i løpet av en 10 års periode.
Administrerende direktør Per Ivar Kleiven (til høyre) overrakte gavesjekken på 100 000 kr til ordfører Dag Erik Pryhn.

Pengegave til det nye kulturhuset

26.04.10
Sparebank1 Gudbrandsdalen gir Sel kommune 100 000 kr til det nye kulturhuset på Otta. Administrerende direktør Per Ivar Kleiven (til høyre) overrakte gavesjekken til ordfører Dag Erik Pryhn.
Taklegging nytt kulturhus Otta[2]

Nå er taket på kulturhuset på plass

13.04.10
Byggingen av det nye kulturhuset er i rute. Torsdag og fredag i forrige uke ble taket løftet på plass ved hjelp av en gedigen kran.
Foto: Thomas Willumstad
Kulturhus under bygging bilde 4. Foto LAN

Bygging og ombygging av skole og kulturhus

06.04.10

Nord-Gudbrandsdal videregående skole, avdeling otta, blir ny og moderne. Det nye kulturhuset i Sel blir en del av felles bygningsmasse som skolen kan bruke på dagtid. Her blir det plass til alle elever samtidig og muligheter for fellessamlinger, konserter og kino.
Se bilder fra byggearbeidet og les mer her

Illustrasjonsbilde_kulturhusstoler

Bedre stoler i kulturhuset

05.03.10
Sel formannskap har vedtatt at det nye kulturhuset på Otta skal få bedre stoler enn det som først var tenkt. Kostnaden til oppgraderingen på kr 534 120 blir tatt fra konsesjonskraftfondet. Foto: illustrasjonsbilde
Bygging av Otta Kulturhus

Status og framdrift for det nye kulturhuset

13.01.10
Her kan du lese om arbeidet med nytt kulturhus, finne framdriftsplan, se bilder av byggingen med mer.
Nytt kulturhus for Sel kommune. Foto: Liv Annette Nygjerdet

Kulturhuset er i rute

18.12.09
Arbeidet med det nye kulturhuset er nå godt i gang og de første veggene er kommet opp. Tar en turen nordover Øya-området er det mulig å danne seg en bilde av hvordan det nye huset vil bli. Kulturhuset skal stå ferdig i løpet av fjerde kvartal 2010. I følge hovedentreprenøren Skanska er arbeidet i rute etter framdriftsplanen.
Sel kommune, Botten Hansensgate 9, 2670 Otta | Telefon: 61 70 07 00 | Fax: 61 70 07 01 | Epost: postmottak@sel.kommune.no